Az ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAM szakmai lebonyolító szervezete az Iskolakertekért Alapítvány. A program alprogramok formájában valósul meg. 2019-2023 között az Iskolakerti Alapozó Alprogram 4 üteme valósult meg, összesen 287 intézmény részvételével, több mint harmincezer gyermek elérésével.
A Program fő támogatója minden ütemben az aktuálisan a környezeti nevelésért felelős tárca (Agrárminisztérium, Technológiai és Ipari Minisztérium, Energiaügyi Minisztérium) volt. Az egyes ütemek során további szervezetekkel bővült a támogatók köre: a Kék Bolygó Alapítvánnyal, Magyar Biokultúra Szövetséggel és a PontVelem Nonprofit Kft-vel.     A Programot bemutató kisfilm      Eredmények (2022)
                   

                          

MEGHÍVÓ

ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAM
Iskolakerti Alapozó Alprogram IV. ütem
Patay Sámuel Általános Iskola iskolakertjének átadó ünnepsége
Helyszín: az iskolakert (tájház udvarán): 3926 Taktabáj, Kossuth út 6.

2023.06.09.

13.00 MEGNYITÓ – Nemes János, Taktabáj polgármestere

KÖSZÖNTŐ – Dr. Koncz Zsófia, Energiaügyi Minisztérium
Miniszterhelyettese, országgyűlési képviselő
Az Iskolakerti Alapozó Alprogram bemutatása – Pauliczky Nóra,
Iskolakertekért Alapítvány elnöke
Záró gondolatok – Kisvárdainé Posta Marianna, az iskola
intézményvezetője

13.30 Az iskolai diákjainak előadása
13.50 Az iskolakert ünnepélyes átadása
13.55 KERTBEJÁRÁS – az iskola gyerekei és tanárai bemutatják az

iskolakertet és mesélnek terveikről
14.10 Község nevezetességeinek látogatása
14.30 Vendégség az Öregek Napközi Otthonának épületében

Nyomtatható változat: