Az ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAM Iskolakerti Alapozó Alprogram fő támogatója az Agrárminisztérium, szakmai lebonyolító szervezete az Iskolakertekért Alapítvány.
Az Iskolakerti Alapozó Alprogramnak eddig 3 üteme valósult meg, összesen 167 intézmény részvételével, több mint húszezer gyermek elérésével.
Az Agrárminisztérium, mint fő finanszírozó mellett a III. ütemben két további szervezettel bővült a támogatók köre: a Kék Bolygó Alapítvánnyal és a Magyar Biokultúra Szövetséggel.
A Programot bemutató kisfilm itt tekinthető meg.

Óvodakerti nyílt napra

Időpont: 2021. október 13. (szerda) 14.00 - 15.30 óra

Helyszín:

Ajka Városi Óvoda- Hétszínvirág intézmény

8400 Ajka, Béke u. 6/A

PROGRAM:

Az Ajka Városi Óvoda szakmai közössége nyílt szakmai napra várja az óvodakert iránt érdeklődő pedagógusokat.

Az Oktatási Minisztérium veszélyhelyzetre irányuló intézkedése esetén online formában valósul meg a program.

Óvodakertünk bemutatása.
Az óvodakertben termeszthető növények.
Az óvodakert szerepe az egészséges életmód alakításában, gyakorlati példák bemutatása.
Szakmai beszélgetés, tapasztalatcsere.

Jelentkezési lehetőség: e-mailen keresztül - Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre.

Az online találkozó Google Meet-en keresztül valósul meg, melyhez csak Google fiókkal rendelkezők tudnak kapcsolódni, ezért kérjük, hogy csak gmail.com végződésű email címükkel regisztráljanak.

Regisztráció határideje: 2021. október 11.

A szakmai program felelőse: Jagaditsné Bajczi Erika óvodapedagógus, környezeti nevelő.
Kapcsolattartó: Magyar Éva óvodavezető helyettes.

Óvodakerti nyílt napra

Időpont:2021. szeptember 27. (hétfő) 09.30 - 11.30 óra

Helyszín:

Dorogi Zrínyi Ilona Óvoda

2510 Dorog, Hősök tere 2.

PROGRAM:

Szeretettel várjuk a Kiskertelők nyílt napjára a környezettudatos nevelés és az óvodakerti munka iránt érdeklődő óvodapedagógusokat!

Téma: Őszi betakarítás, változatos kapcsolódó tevékenységek.

09.30-11.00  Érkezés, napirend ismertetés, jelenléti ív kitöltés

Gyakorlati bemutató

11.00-11.30 Szakmai konzultáció és betekintési lehetőség a dokumentációba

Jelentkezési lehetőség: a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mailcímen, Szrnka Anna óvodavezetőnél.

Jelentkezési határidő: legkésőbb 2021. 09. 24. 12.00 óráig.

Időpont: 2021. szeptember 29. szerda 12.30 órától

Helyszín: Debreceni Gönczy Pál Általános Iskola - Debrecen, Rózsavölgy utca 32.

12.30 - 12.45 Érkezés, regisztráció

12.45 - 13.00 Megnyitó, rövid tájékoztató

13.00 - 14.00    Foglalkozás látogatás

A látogatható foglalkozások a Gönczy-hét keretében megvalósuló ÖKO-nap részét képező iskolakerti tevékenységek. Az 5., a 6. és a 7. évfolyamos tanulók alkotta vegyes csoportok különféle foglalkozásokon vesznek részt, melyek között van kertészeti, kerti termény feldolgozó, kézműves és ételkészítő foglalkozás, melyet pedagógus és/vagy mentor vezet. A gyerekek maguk választják meg, milyen tevékenységben vesznek részt. A program során lehetőség van több foglalkozásra is benézni, bekapcsolódni vagy egy választott foglalkozást látogatni.

14.00 - 14.30 Az iskolakerti tevékenységek rendszere, helye az intézmény nevelési rendszerében – előadás, kertlátogatás

14.30 - 15.00  Kötetlen beszélgetés, uzsonna

Jelentkezési lehetőség:

Fodorné Magyar Ágnes Iskolakert vezetőnél: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen a jelentkező nevének, intézményének feltüntetésével.

Iskolakerti nyílt napra

Időpont:2021. október 8. (péntek)

kezdés: 10:00 (várható befejezés 14:00)

Helyszín: Újpesti Homoktövis Általános Iskola
 (1048 Budapest, Homoktövis utca 100.)

Telefon/fax: +36 1 233-37-69

Sárközi Zsolt méhész előadása

Balla Gemma növényi festő foglalkozása

Jó gyakorlatok megosztása:

Kisbalázs Erzsébet (Pais Dezső Általános Iskola)

Látogatás a Mentorkertben:

Ordasi Róbert (Újpesti Homoktövis Általános Iskola)

Jelentkezési lehetőség a következő linken: https://forms.office.com/r/66SFfY6V5p

Jelentkezési határidő: 2021. október 4.

Időpont: 2021. október 06. szerda 14.00 órától

Helyszín: Csongrád és Térsége Széchenyi István Általános Iskola, AMI és Kollégium
 6640 Csongrád, Széchenyi út 29.

Varázskencék és varázsfőzetek

14.00-15.00: Kézműves foglalkozás az iskolakertben termesztett fűszer-, győgy- és festőnövények felhasználásával

15.00- 16.00:Büfé, kötetlen beszélgetés, tapasztalatcsere

A program ideje alatt megtekinthető a "SOKSZÍNŰ ISKOLA- ÉS ÓVODAKERT" vándorkiállítás az iskolakertekért Alapítvány jóvoltából.

Jelentkezési lehetőség: Csüllögné Balogh Judit tanárnőnél; Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Alkategóriák