Bejelentkezés / regisztráció

Iskolakert-hálózatunk
Részletek a kert nevére kattintva!

ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAM

Az Agrárminisztérium, az Iskolakertekért Alapítvány, a Váci Egyházmegyei Karitász és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara saját iskolakerti kezdeményezéseik összehangolásaként országos programot indítottak 2019. januárjában.

Piarista Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium és Boldog Donáti Celesztina Óvoda, Nagykanizsa

Nyeremény: OÁZIS 100 000 Ft értékű vásárlási utalványa

A nagykanizsai Celesztina Óvodában 2009-óta gondoznak óvodakertet,  melyhez kiérlelt, gondosan megtervezett tevékenységrendszert építettek. Munkájukat magas szintű pedagógiai és ökológiai felkészültség jellemzi. Kertjüket biológiai módszereket alkalmazva  művelik (növényi levek készítése, mulcsozás, növénytársítás) a gyermekek aktív bevonásával.

Beadott pályázatukban minden hónaphoz mutattak kertben vagy kerthez kötődően végzett tevékenységeket: jeles nap megünneplését, kerti munkákat, megfigyeléseket, csoportszobai tevékenységeket, kísérleteket,barkácsolásokat, gyűjtögetéseket.

Munkájuk igazi gyermekszerető, a gyermekeket játszva tanító, az egész személyiséget fejlesztő, színes  tevékenységrendszert alkalmazó szakmai anyag.

Gratulálunk magas színvonalú munkájukhoz!

Az Iskolakertekért Alapítvány fenntartható működésének támogatása c. pályázatunkat a Nemzeti Együttműködési Alap 1200000 Ft-tal támogatta (NEA-UN-18-M-0332 sz.).

támogatásával

Adója 1%-ával támogassa az iskolakertek ügyét!