IV. Országos Iskolakert-hálózati Találkozó

Hagyományápolás és hagyományteremtés az iskolakertekben

Boldog - Ujváry Ferenc Művelődési Ház és Könyvtár

3016 Boldog, Kossuth u.40.

A szakmai napot a Nemzeti Kulturális Alap, a Nemzeti Pedagógus Kar és a Berecz Antal Helytörténeti és Kulturális Alapítvány közös támogatásával rendeztük meg.

Idei fő témánk a hagyományőrzés volt – e témában írtunk ki iskolakerteknek pályázatot, térségi műhelynapjainkon is szinte mindenhol megjelent a hagyományőrzés az iskolakertekben. Megemlékeztünk továbbá a hazai iskolakert-mozgalom hagyományairól, jelesül az éppen 150 éve megalkotott népiskolai törvényről (1868. évi XXXVIII. törvénycikk a népiskolai közoktatás tárgyában), melynek hatására országszerte elterjedtek az iskolakertek. Emiatt helyszínnek is olyan iskolát kerestünk, ahol az iskolakert hagyományőrzési programmal együtt szolgálja a felnövekvő gyermekeket.

Részletes beszámoló: