Az ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAM gyűjtőprogram, melynek megvalósulása alprogramok formájában történik. A 2019 - 2023 között megvalósult 4 ütem fő támogatója az aktuálisan a környezeti nevelésért felelős tárca (Agrárminisztérium, Technológiai és Ipari Minisztérium, Energiaügyi Minisztérium) volt. Az egyes ütemek során további szervezetekkel bővült a támogatók köre: Kék Bolygó Alapítvány, Magyar Biokultúra Szövetség, PontVelem Nonprofit Kft. Szakmai megvalósító az Iskolakertekért Alapítvány.
A 2024-ben meghirdetésre kerülő V. ütem támogatója az Energiaügyi Minisztérium.

2024. március 25-én elindultak az egységes eszközcsomagok országszerte az V. ütem kezdő iskola      és óvodakertjeibe.

Így kezdődhet a talajelőkészítés és a veteményezés sok kisgyerek örömére.

Az esővízgyűjtő hordókba felfoghatják az égi áldást, az aranyat érő májusi esőt, és az iskolagyümölcs almacsutkáit meg a tanári kávézaccát is tudják majd fogadni a beüzemelt kültéri és osztálytermi (bokashi) komposztálók. A környezeti nevelés új és hatékony gyakorló terepet nyert ezekben az intézményekben.

Boldog Apor Vilmos Óvoda, Gyula

Malom Téri Óvoda, a Lövész Utcai Óvoda Tagóvodája, Cegléd

Időpont: 2024. április 24. szerda

8.00 – 13.00 óráig

Helyszín: Hajdúhadházi Városi Óvoda Bercsényi Utca Telephely

(4242, Hajdúhadház, Bercsényi u.23)

PROGRAM:

1. Az intézmény bemutatása
  2. A kerthez kötődő programok, tevékenységek a nevelési év folyamán.
  3. Madárbarát Óvoda- Óvodakert- Zöld Óvoda kapcsolódása (bepillantás a gyerekcsoportokban szervezett tevékenységekbe)
  4. Kordásné Szász Melinda előadása, melynek témája a globális felmelegedés (a jelenség értelmezése, hatása az éghajlatra, talajra, növényi kultúrára, érzékenyítés lehetőségei óvodáskorban, hatása az óvodakertekre…).
  5. Intézményünk bejárása kívül-belül (betekintés a csoportokba).
  6. Megújulási lehetőségek, tervek, tapasztalatok az Óvodakert programban.
  7. Gondolatok, kérdések, szakmai megbeszélés.

Tisztelt Kollégák!

Szeretnénk intézményünk tevékenységét bemutatni az óvodakerthez kapcsolódóan.

Mivel korlátozott számban tudunk érdeklődőket fogadni,

kérjük, hogy a programon (mely ingyenes) részt venni szándékozók minél hamarabb, de legkésőbb

2024. április 19-ig jelezzenek felénk.

(A jelentkezéseket természetesen beérkezési sorrendben fogadjuk.)

Bízunk benne, hogy felkeltettük érdeklődésüket, várunk szeretettel minden kedves vendéget!

A programmal kapcsolatban érdeklődni lehet: Győrffyné Hajdu Gabriella kapcsolattartó óvodapedagógusnál:

06-20/2429455

Jelentkezési lehetőség:

Hadháziné Nagy Éva (óvodaigazgató helyettes): 06-30/5931896

Meghívó letölthető formában ITT!

Az Alapozó Program az idén új kihívás elé állítja az iskolakertészeket, online formában kell tanácsot
adni az óvoda- és iskolakertek vezetőinek.
A legjobb megoldásnak az ígérkezett, hogy az aktuális teendőkről csoportos online-műhelyeket
szervezünk, ahol a szakemberek is elmondhatják a tudnivalókat és a kertvezetők is kérdezhetnek.
Sokszor a mások által feltett kérdésekre adott válaszokból is tanulhatunk.
A műhelyek elkezdődtek, indulnak a kertek kialakításai.

Az óvodakerti és iskolakerti képzések online része után megkezdtük az intézmények egyéni
        mentorálását. Ezek az online személyes beszélgetések abban segítik a nyertes intézményeket,
        hogy a tanultakat a saját lehetőségeikhez tudják igazítani.

M E G H Í V Ó

Iskolakerti nyílt napra

Időpont: 2023. március 22. (péntek) 14.00 órától 17.00 óráig

Új időpont: 2024. 04. 12. 14:00-17:00

Helyszín: Csabrendeki Általános Iskola Iskolakert

8474 Csabrendek, József Attila utca 5.

PROGRAM:

14:00-14:30 Az Iskolakert bemutatása
14:30-15:00 Tökös trükkök – trükkös tökök
(kolbásztök és luffa tök termesztése kertünkben)
15:00-15:45 Kézműves foglalkozás gyerekekkel (magtasakok készítése)
15:45-16:45 Kerti vetélkedő/kvízjátékok
14:00 és 17:00 között Termékek és termések bemutatása és vetőmagbörze

Letölthető meghívó:

Információ, jelentkezés:  telefonon a  30/3740313 számon, vagy az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. elektronikus levélcímen (Németh György)

Sok szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Alkategóriák