Kedves Kertvezetők! Az 559/2023. (XII. 14.) Korm. rendelet a biológiailag lebomló hulladék képződésének megelőzésére vonatkozó tevékenységekről, a biológiailag lebomló hulladékkal kapcsolatos hulladékgazdálkodási tevékenységek részletes szabályairól és a biohulladékból előállított komposzt osztályozásának szabályairól (https://njt.hu/jogszabaly/2023-559-20-22) alapján az iskolai, óvodai komposztálás közösségi komposztálásnak minősül, akkor is, ha kívülről nem hoznak be konyhai zöldhulladékot. 

Bejelentésköteles, ami 3-5 perc alatt elvégezhető itt: https://mohu.hu/biohulladek  (Regisztráció közösségi gűjtésre/komposztálásra). A nyitvatartási időre meg lehet ani hogy pl. hétköznap iskolakidőben 8:00-14:00. Nem kerül nyilvánosságra, a regisztráció inkább a közösségi komposztálás iránti igény felmérését szolgálja. Ugyanakkor ezzel lehetővé vált, hogy legálisan be lehessen vinni konyhai zöldhulladékot (2. § 16. ("konyhai zöldhulladék: konyhai zöldhulladéknak tekinthető a háztartások növényi eredetű konyhai hulladéka, amely nyers zöldség- és gyümölcs maradékokat, kávézaccot (filter, kapszula és egyéb csomagolóanyag nélkül), teafüvet (filter és egyéb csomagolóanyag nélkül), fűszereket, gyógynövényeket, tojáshéjat tartalmaz") és zöldhulladékot (pl. fűnyesedék) iskolába, óvodába közösségi komposztálásra. 

Alapítványunk és az Iskolakert-hálózat támogatói:

Adója 1%-ával támogassa az iskolakertek ügyét!