Egy cseppnyi természet. 

Ma ez a legdrágább.

A mesterséges anyagok bűvöletéből lassan feleszméltünk: mindannyiunk egészsége és Földünk megmaradása a tét.
Ezért fordul világszerte egyre nagyobb figyelem a hagyományok és az emberi műveltség alaprétegét hordozó népi kultúrák felé. Ez az a kipróbált és bevált tudás, amely minden időben felhasználható, és ami az életben maradáshoz nélkülözhetetlen. Ezt az eltépett, elejtett szálat vesszük fel újra, amikor festőanyagokért, gyógyító, egészségmegőrző házi patikaszerekért a természethez folyamodunk.

A fenti témában 6 alkalmas műhelymunka-sorozatot indítunk, melyet Kemendi Ágnes, a SzínPatika múzeumpedagógiai oktatófüzet, valamint a Festőnövények és Festés növényekkel c. könyvek szerzője fog vezetni.

A részleteket ITT olvashatjátok!

Első műhely: október 22.

Jelentkezési határidő: október 15.

Jelentkezési űrlap linkje: https://forms.gle/zSdQtahraT2a79z28

Várunk mindenkit szeretettel!

Alapítványunk és az Iskolakert-hálózat támogatói:

Adója 1%-ával támogassa az iskolakertek ügyét!