Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) Táplálkozás-epidemiológiai Főosztálya - 2020 őszétől kezdődően - az élelmezésben dolgozó élelmezésvezetőknek, dietetikusoknak, szakácsoknak és további érdeklődő szakembereknek közétkeztetési szakmai munkacsoportok (bölcsődei, óvodai-iskolai, gyermekkórházi, felnőttkórházi, szociális étkeztetés) felállításának előkészületeit kezdte meg.  A közétkeztetési munkacsoportos megbeszélések a hatóságok (NÉBIH, NNK) és a szakmai szervezetek (ÉLOSZ, KÖZSZÖV, MDOSZ, VIMOSZ) közreműködésével, meghatározott tematika mentén, havonta, – a koronavírus járványra való tekintettel – online formában, 2021 tavaszától kezdődően kerülnek megvalósításra.

Meghívást kaptunk a közétkeztetési munkacsoport tizenkettedik, „Fenntarthatóság a közétkeztetésben” című alkalmából tartott értekezletre, amely témái:

-    Nemzetközi kitekintés a fenntarthatóság témakörében,

-    Az óvoda és iskolakertek szemléletváltó hatása. 

Ajánljuk mindazoknak, akik tankonyhát, iskolai büfét működtetnek, valamint minden más szempontból érdekelteknek!

A közétkeztetés szakmai munkacsoport rendszeresen tart megbeszéléseket, az előadások nyitottak bárki számára.

A soron következő esemény időpontja:

         2022. szeptember 22. (csütörtök) 13:00-14:35 óra

Aki részt szeretne venni, jelezze az alábbi e-mail címen: közéEz az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 
 

Alapítványunk és az Iskolakert-hálózat támogatói:

Adója 1%-ával támogassa az iskolakertek ügyét!