A Dunaújvárosi Móricz Zsigmond Általános Iskola beszámolójából idézünk, akik kitartó munkájuknak köszönhetően idén két díjjal gazdagodtak, szívből gratulálunk nekik! A cikk végén, lent megtalálhatjátok kertjük kialakításának történetét és az ott folyó munkát, Lászlóné Durecz Andrea tollából!
Ajánljuk szeretettel!

    

"Először két éve neveztük be a „Legszebb konyhakertek, Magyarország legszebb konyhakertjei” magyar örökségdíjas  országos programba, aminek ötletgazdája Sári-Kovács Szilvia, Karcag város alpolgármestere. Ekkor elismerő oklevélben részesültünk. Tavaly már országos díjra jelölték kertünket, aminek nagyon örültünk, hisz a pandémia már nehezítette az iskolakert gondozását. Idén óriási örömünkre elnyertük az országos díjat a közösségi kert kategóriában és a díjkiosztón tudtuk meg, hogy 2021 évben miénk a Magyarország legszebb iskolai konyhakertje díj is. Büszkék vagyunk erre az elismerésre és hálásak vagyunk mindenkinek, aki tudásával, támogatásával hozzásegített minket ehhez. Igazi csapatmunka eredménye ez, ami reméljük, hogy másokat is arra ösztönöz, hogy létrehozzák iskolakertjüket."

Egy belvárosi iskola iskolakertjének útja az elismerésig - képes beszámoló!

Alapítványunk és az Iskolakert-hálózat támogatói:

Adója 1%-ával támogassa az iskolakertek ügyét!