2020.11. 24.

SzínesKerti sikerek

Szelesné Kása Ilona művésztanár és diákjai kreativitása elismerést kapott a 2020. év JAM&NN Országos Innovációs Versenyén,
ahol csapatuk különdíjban részesült!

2018. 04. 18.

Az „Iskolakert, mint diákvállalkozás” program sikere

Vecses 12

A vecsési Petőfi Sándor Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium kertész csapata, Dudás Noémi tanító vezetésével 2018 őszén kezdett bele az Iskolakertekért Alapítvány és a Junior Achievement Magyarország (JAM) által meghirdetett „Iskolakert, mint Diákvállalkozás” programba. A program egy olyan, egész tanéven átívelő projekt, melyben a diákok megtapasztalják, hogyan kell működtetni egy vállalkozást az iskolakert vonatkozásában.

A teljes cikk itt olvasható

2017. 10. 26.

Mesterpedagógus portfólió védés

Tóth Éva, a boldogi Berecz Antal Általános Iskola igazgatónője október 26-án védte mestertanári portfólióját.
Éva szakmai életútját a mesterpedagógus tevékenységek négy dimenziója mentén mutatta be, melynek 3 pontjában is érintett volt az iskolakert témaköre. A védésről bővebben itt olvasható.

2017.10.24.

OzoneTv Zöld-díj

Október 14-én nyolcadik alkalommal adták át az OzoneTv Zöld-díjakat, ami a környezettudatosság elengedhetetlen szerepére hívja fel a figyelmet. A természetvédelemmel foglalkozó műsorairól ismert csatorna öt kategóriában választotta ki a rekordmértékű pályázók közül a legkreatívabb ötleteket és innovációkat.

Az Ozone Zöld-Díj 2017 bronzérmeseiskola, óvoda kategóriában a Lakiteleki Eötvös Lóránd Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

szineskert szakkör

Szelesné Kása llona vezetésével

2017.10.21.

Csabrendek település értékeiről szóló 2017-es kiadványban külön oldalon szerepel a Csabrendeki Általános Iskola iskolakertje.

Gyakorlókert, 1958 óta… folyamatosan!

Gratulálunk az iskolának és Németh Györgynek, a kert jelenlegi vezetőjének!

csabrendek1szines csabrendek2szines csabrendek3szines