Az ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAM szakmai lebonyolító szervezete az Iskolakertekért Alapítvány. A program alprogramok formájában valósul meg. 2019-2023 között az Iskolakerti Alapozó Alprogram 4 üteme valósult meg, összesen 287 intézmény részvételével, több mint harmincezer gyermek elérésével.
A Program fő támogatója minden ütemben az aktuálisan a környezeti nevelésért felelős tárca (Agrárminisztérium, Technológiai és Ipari Minisztérium, Energiaügyi Minisztérium) volt. Az egyes ütemek során további szervezetekkel bővült a támogatók köre: a Kék Bolygó Alapítvánnyal, Magyar Biokultúra Szövetséggel és a PontVelem Nonprofit Kft-vel.     A Programot bemutató kisfilm      Eredmények (2022)
                   

                          

Elindultak a 2023 őszi félév iskolakerti nyíltnapjai az Országos Iskolakert-fejlesztési Program mentorkertjeiben, ahogy arról már nyitóoldalunkon is hírt adtunk! További programokért figyeljétek honlapunkat!

M E G H Í V Ó

 Iskolakerti nyílt napra

Időpont: 2023. október 26. (csütörtök) 14.00 órától

Helyszín: Csongrád és Térsége Széchenyi István Általános Iskola

            6640 Csongrád, Széchenyi út 24.      

PROGRAM: Őszi foglalkozás az iskolakertben 

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!