Az ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAM szakmai lebonyolító szervezete az Iskolakertekért Alapítvány. A program alprogramok formájában valósul meg. 2019-2023 között az Iskolakerti Alapozó Alprogram 4 üteme valósult meg, összesen 287 intézmény részvételével, több mint harmincezer gyermek elérésével.
A Program fő támogatója minden ütemben az aktuálisan a környezeti nevelésért felelős tárca (Agrárminisztérium, Technológiai és Ipari Minisztérium, Energiaügyi Minisztérium) volt. Az egyes ütemek során további szervezetekkel bővült a támogatók köre: a Kék Bolygó Alapítvánnyal, Magyar Biokultúra Szövetséggel és a PontVelem Nonprofit Kft-vel.     A Programot bemutató kisfilm      Eredmények (2022)
                   

                          

Meghívó

Óvodakerti nyílt napra
 

Időpont: 2023. 05. 10. (szerda) 09.00 - 11.00     

Helyszín: Békési Kistérségi Óvoda és Bölcsőde Központi Óvoda   

5630 Békés, Baky utca 4.PROGRAM:

09.00 Köszöntő – Béres Istvánné igazgató

A Békési Kistérségi Óvoda és Bölcsőde bemutatása

09.10 Az óvodakert négy évszaka! - Balogné Szabó Éva előadása

09.40 Kezdő „kertészek” szakmai tapasztalata - Lipcseiné Jakucs Anikó tagóvoda vezető

10.00 Gyakorlati bemutatók

- Méhecske csoport - kertünk zöldségei a konyhában
- Süni csoport - palántázás, kertgondozás a veteményes kertben

Óvodánk fűszerkertjének, veteményesének bemutatása, zöldfolyosó

Rendezvényünket támogatta a BÉKÉSI SZLOVÁK NEMZETISÉGI ÖNKORMÁNYZAT.

Jelentkezés: Lipcseiné Jakucs Anikó tagóvoda vezetőnél Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email

A letölthető meghívó elérhető ITT!