Az ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAM szakmai lebonyolító szervezete az Iskolakertekért Alapítvány. A program alprogramok formájában valósul meg. 2019-2023 között az Iskolakerti Alapozó Alprogram 4 üteme valósult meg, összesen 287 intézmény részvételével, több mint harmincezer gyermek elérésével.
A Program fő támogatója minden ütemben az aktuálisan a környezeti nevelésért felelős tárca (Agrárminisztérium, Technológiai és Ipari Minisztérium, Energiaügyi Minisztérium) volt. Az egyes ütemek során további szervezetekkel bővült a támogatók köre: a Kék Bolygó Alapítvánnyal, Magyar Biokultúra Szövetséggel és a PontVelem Nonprofit Kft-vel.     A Programot bemutató kisfilm      Eredmények (2022)
                   

                          

  M E G H Í V Ó

 Iskolakerti nyílt napra

Időpont: 2023. május 13. (szombat)

9.00 – 12.00 óráig


Helyszín: A lakiteleki iskola udvarán SzínesKertben

(6065, Lakitelek, Kiss János u. 1.)

                     

PROGRAM:

Esőkert avagy hogyan alakítsuk kertünket a vízmegtartás maximalizálása érdekében.

A résztvevőkkel közösen kialakítunk egy esőkertet SzínesKertben.

Érdemes kertészkedésre alkalmas öltözékben jönni!

A gyakorlatot vezeti Farkas-Barta Kata permakultúra tervező.

Jelentkezési lehetőség május 10-éig: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mailcímen.

 Kérdés esetén, érdeklődni a következő számon lehet: +36 20 209 7027

A letölthető meghívó elérhető ITT!