Az ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAM gyűjtőprogram, melynek megvalósulása alprogramok formájában történik. A 2019 - 2023 között megvalósult 4 ütem fő támogatója az aktuálisan a környezeti nevelésért felelős tárca (Agrárminisztérium, Technológiai és Ipari Minisztérium, Energiaügyi Minisztérium) volt. Az egyes ütemek során további szervezetekkel bővült a támogatók köre: Kék Bolygó Alapítvány, Magyar Biokultúra Szövetség, PontVelem Nonprofit Kft. Szakmai megvalósító az Iskolakertekért Alapítvány.
A 2024-ben meghirdetésre kerülő V. ütem támogatója az Energiaügyi Minisztérium.

Óvodakerti nyílt napra

Időpont: 2022. május 6. (péntek)

8.00 – 13.00 óráig

Helyszín: Hajdúhadházi Városi Óvoda Bercsényi Utca Telephely

(4242 Hajdúhadház, Bercsényi utca 23.)

PROGRAM:

1. Az intézmény bemutatása.
  2. A kerthez kötődő programok, tevékenységek a nevelési év folyamán.
  3. Madárbarát Óvoda – Óvodakert – Zöld Óvoda kapcsolódása (bepillantás a gyerekcsoportokban szervezett tevékenységekbe).
  4. Madársuli (Imre Istvánnal) – interaktív találkozás a héjával, a sólyommal és Ernővel a Jákó papagájjal.
  5. Megújulási lehetőségek, tervek az Óvodakert programban.
  6. Gondolatok, kérdések, szakmai megbeszélés.

Tisztelt Kollégák!

A járványhelyzet alakulása lehetővé teszi a nyílt napot közvetlen formában. Szeretnénk intézményünk tevékenységét bemutatni az óvodakerthez kapcsolódóan.

Kérjük, hogy a programon részt venni szándékozók 2022. április 22-ig jelezzenek felénk.

Bízunk benne, hogy felkeltettük érdeklődésüket, várunk szeretettel minden kedves vendéget!

A programmal kapcsolatban érdeklődni lehet:

Győrffyné  Hajdu Gabriella kapcsolattartó óvodapedagógusnál: 06-20/2429455

Hadháziné Nagy Éva (óvodavezető helyettes): 06-30/5931896

A meghívó letölthető változata elérhető: ITT!