Az ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAM gyűjtőprogram, melynek megvalósulása alprogramok formájában történik. A 2019 - 2023 között megvalósult 4 ütem fő támogatója az aktuálisan a környezeti nevelésért felelős tárca (Agrárminisztérium, Technológiai és Ipari Minisztérium, Energiaügyi Minisztérium) volt. Az egyes ütemek során további szervezetekkel bővült a támogatók köre: Kék Bolygó Alapítvány, Magyar Biokultúra Szövetség, PontVelem Nonprofit Kft. Szakmai megvalósító az Iskolakertekért Alapítvány.
A 2024-ben meghirdetésre kerülő V. ütem támogatója az Energiaügyi Minisztérium.

A bács-kiskun megyei mentorkert ötletét osztjuk meg veletek...

 

 
"Fölülről hálóval, alulról mulccsal árnyékoljuk a növényeket Lakitelken, a SzínesKertben. A járó felületekre platánfalevelet helyeztünk. Valamint szárazságtűrő növényeket telepítettünk. (Pl. levendulát)"  Szelesné Kása Ilona, öko-művésztanár