Az ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAM szakmai lebonyolító szervezete az Iskolakertekért Alapítvány. A program alprogramok formájában valósul meg. 2019-2023 között az Iskolakerti Alapozó Alprogram 4 üteme valósult meg, összesen 287 intézmény részvételével, több mint harmincezer gyermek elérésével.
A Program fő támogatója minden ütemben az aktuálisan a környezeti nevelésért felelős tárca (Agrárminisztérium, Technológiai és Ipari Minisztérium, Energiaügyi Minisztérium) volt. Az egyes ütemek során további szervezetekkel bővült a támogatók köre: a Kék Bolygó Alapítvánnyal, Magyar Biokultúra Szövetséggel és a PontVelem Nonprofit Kft-vel.     A Programot bemutató kisfilm      Eredmények (2022)
                   

                          

A bács-kiskun megyei mentorkert ötletét osztjuk meg veletek...

 

 
"Fölülről hálóval, alulról mulccsal árnyékoljuk a növényeket Lakitelken, a SzínesKertben. A járó felületekre platánfalevelet helyeztünk. Valamint szárazságtűrő növényeket telepítettünk. (Pl. levendulát)"  Szelesné Kása Ilona, öko-művésztanár