Nyomtatás

Ökológiai szemléletű szakembereket keresünk óvoda és iskolakertek segítéséhez!


Kedves Kertész Barátaink!

Óvoda- és iskolakertek egyre nagyobb számban létesülnek országszerte. Ahhoz, hogy az évek óta tapasztalható lendület hosszú távon is működőképes tudjon maradni, kertpedagógiai és iskolakertészeti támogatásra egyaránt szükség van.

Mitől más egy óvoda- vagy iskolakert kertészeti szempontú segítése a szokásos kertészeti tanácsadásoknál? Hogyan érdemes ezt csinálni? Mik a közös alapelveink?

Mindezekről a kérdésekről szeretnénk beszélni és beszélgetni egy online esemény keretében, annak reményében, hogy új, tapasztalt, ökológiai szemléletű szakemberek segítőkre találunk, akiket a későbbiek során be tudunk majd vonni közös munkába akár valamely program keretében, akár programokon kívüli megoldásokban.

Az óvoda- és iskolakertek művelése ökológiai elvek mentén, még a biolgazdálkodásnál is szigorúbb vegyszerhasználati megszorításokkal történik. A Magyar Biokultúra Szövetség már 3 éve biztosítja  az Országos Iskolakert-fejlesztési Program, Iskolakerti Alapozó Alprogramjában kialakított iskolakertek számára a kertészeti mentorálást ezen elvek alapján, így jócskán összegyűlt már tapasztalat a tarsolyunkban.

Az Iskolakertekért Alapítvány által szervezett felkészítő alkalom során az óvoda- és iskolakertekkel kapcsolatos alapvetések, mint témafelvezetése után, négy kertészmentor kolléga osztja meg korábbi mentorálási tapasztalatait négy fontos kapcsolódó témakörben:

  1. Iskolakertészet és kertpedagógia (Iskolakertekért Alapítvány) 
  2. A jó kertészmentor ismérvei. Mire van szüksége az iskolának? (Nagy Piroska)  
  3. A legfontosabb alap: talajállapotok az iskolakertekben, a talaj javításának és táplálásának lehetőségei gyerekekkel/gyerekkertekben (F. Nagy Zsuzsa)
  4. Az iskolakert, mint élőközösség – ökológiai szemléletű gyermekkertek (Bánki- Miklós Bernadett)
  5. Kertészeti alapelvek: vetésváltás és/vagy növénytársítás, mulcsozás, megengedett növényvédelmi eljárások (Póss Anett)
  6. KÉRDÉSEK ÉS VÁLASZOK FÓRUMA

Az online esemény időpontja: 2021.11.10. (szerda) 16-18 óra között.

Az eseményről rögzített felvétel is készül, amit a későbbiekben is visszanézhető, viszont kérdés-felelet lehetőség csak az online részvétel során lehetséges.

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, aminek határideje: 2021. 11. 09. 

A regisztráció felülete itt található: https://forms.gle/NKzzrcW5pfFBxTnr8

Várjuk a közös találkozást!

Üdvözlettel: