Az ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAM gyűjtőprogram, melynek megvalósulása alprogramok formájában történik. A 2019 - 2023 között megvalósult 4 ütem fő támogatója az aktuálisan a környezeti nevelésért felelős tárca (Agrárminisztérium, Technológiai és Ipari Minisztérium, Energiaügyi Minisztérium) volt. Az egyes ütemek során további szervezetekkel bővült a támogatók köre: Kék Bolygó Alapítvány, Magyar Biokultúra Szövetség, PontVelem Nonprofit Kft. Szakmai megvalósító az Iskolakertekért Alapítvány.
A 2024-ben meghirdetésre kerülő V. ütem támogatója az Energiaügyi Minisztérium.

Óvodakerti nyílt napra

Időpont: 2021. október 13. (szerda) 14.00 - 15.30 óra

Helyszín:

Ajka Városi Óvoda- Hétszínvirág intézmény

8400 Ajka, Béke u. 6/A

PROGRAM:

Az Ajka Városi Óvoda szakmai közössége nyílt szakmai napra várja az óvodakert iránt érdeklődő pedagógusokat.

Az Oktatási Minisztérium veszélyhelyzetre irányuló intézkedése esetén online formában valósul meg a program.

Óvodakertünk bemutatása.
Az óvodakertben termeszthető növények.
Az óvodakert szerepe az egészséges életmód alakításában, gyakorlati példák bemutatása.
Szakmai beszélgetés, tapasztalatcsere.

Jelentkezési lehetőség: e-mailen keresztül - Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre.

Az online találkozó Google Meet-en keresztül valósul meg, melyhez csak Google fiókkal rendelkezők tudnak kapcsolódni, ezért kérjük, hogy csak gmail.com végződésű email címükkel regisztráljanak.

Regisztráció határideje: 2021. október 11.

A szakmai program felelőse: Jagaditsné Bajczi Erika óvodapedagógus, környezeti nevelő.
Kapcsolattartó: Magyar Éva óvodavezető helyettes.

A meghívó letölthető változata elérhető: ITT!