Az ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAM gyűjtőprogram, melynek megvalósulása alprogramok formájában történik. A 2019 - 2023 között megvalósult 4 ütem fő támogatója az aktuálisan a környezeti nevelésért felelős tárca (Agrárminisztérium, Technológiai és Ipari Minisztérium, Energiaügyi Minisztérium) volt. Az egyes ütemek során további szervezetekkel bővült a támogatók köre: Kék Bolygó Alapítvány, Magyar Biokultúra Szövetség, PontVelem Nonprofit Kft. Szakmai megvalósító az Iskolakertekért Alapítvány.
A 2024-ben meghirdetésre kerülő V. ütem támogatója az Energiaügyi Minisztérium.

Iskolakerti nyílt napra

Időpont: 2021. szeptember 29. szerda 12.30 órától

Helyszín: Debreceni Gönczy Pál Általános Iskola - Debrecen, Rózsavölgy utca 32.

PROGRAM:

12.30 - 12.45 Érkezés, regisztráció

12.45 - 13.00 Megnyitó, rövid tájékoztató

13.00 - 14.00    Foglalkozás látogatás

A látogatható foglalkozások a Gönczy-hét keretében megvalósuló ÖKO-nap részét képező iskolakerti tevékenységek. Az 5., a 6. és a 7. évfolyamos tanulók alkotta vegyes csoportok különféle foglalkozásokon vesznek részt, melyek között van kertészeti, kerti termény feldolgozó, kézműves és ételkészítő foglalkozás, melyet pedagógus és/vagy mentor vezet. A gyerekek maguk választják meg, milyen tevékenységben vesznek részt. A program során lehetőség van több foglalkozásra is benézni, bekapcsolódni vagy egy választott foglalkozást látogatni.

14.00 - 14.30 Az iskolakerti tevékenységek rendszere, helye az intézmény nevelési rendszerében – előadás, kertlátogatás

14.30 - 15.00  Kötetlen beszélgetés, uzsonna

Jelentkezési lehetőség:

Fodorné Magyar Ágnes Iskolakert vezetőnél: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen a jelentkező nevének, intézményének feltüntetésével.

A meghívó letölthető változata elérhető: ITT!