Az ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAM gyűjtőprogram, melynek megvalósulása alprogramok formájában történik. A 2019 - 2023 között megvalósult 4 ütem fő támogatója az aktuálisan a környezeti nevelésért felelős tárca (Agrárminisztérium, Technológiai és Ipari Minisztérium, Energiaügyi Minisztérium) volt. Az egyes ütemek során további szervezetekkel bővült a támogatók köre: Kék Bolygó Alapítvány, Magyar Biokultúra Szövetség, PontVelem Nonprofit Kft. Szakmai megvalósító az Iskolakertekért Alapítvány.
A 2024-ben meghirdetésre kerülő V. ütem támogatója az Energiaügyi Minisztérium.

Iskolakerti nyílt napra

Időpont: 2021. 09. 22. (szerda) 8.30 - 12.30

ASÁI Móra Ferenc Tagiskolája

3153 Dorogháza, Malom út 110.

PROGRAM:

8.30 - 9.00 Vendégvárás, ismerkedés

9.00 Ünnepélyes megnyitó

9.15 Kertbejárás, eszmecsere - időjárás függvényében - a kinti tornateremben (váltólábbelit kérünk)

10.20 Rendhagyó órák megtekintése

11.20 Zenél a kert - A művészetoktatás lehetőségei és az iskolakert

11.40 Kísérőprogramok: íjászat, gyerekek és kollégák beszámolói, horgászpalánták és az iskolakert kapcsolata,

segítőink bemutatkozása: szülői munkaközösség, helyi őstermelők, önkormányzat

12.30 Ebéd

A meghívó letölthető változata elérhető: ITT!