Az ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAM gyűjtőprogram, melynek megvalósulása alprogramok formájában történik. A 2019 - 2023 között megvalósult 4 ütem fő támogatója az aktuálisan a környezeti nevelésért felelős tárca (Agrárminisztérium, Technológiai és Ipari Minisztérium, Energiaügyi Minisztérium) volt. Az egyes ütemek során további szervezetekkel bővült a támogatók köre: Kék Bolygó Alapítvány, Magyar Biokultúra Szövetség, PontVelem Nonprofit Kft. Szakmai megvalósító az Iskolakertekért Alapítvány.
A 2024-ben meghirdetésre kerülő V. ütem támogatója az Energiaügyi Minisztérium.

Iskolakerti nyílt napra

Időpont: 2020. 11. 07. (szombat)

Kertbejárás: 10. 00 - 11. 15

Helyszín: Fészek Waldorf Iskola iskolakertje
2083 Solymár, Rókus utca hrsz 4077/1

PROGRAM:

A solymári Fészek Waldorf Iskolában a kezdetektől - több mint 20 éve - van kertművelés, a pedagógiai program részeként. Idén új kezdethez értünk, az iskola új telkén megkezdjük a felhagyott agyagbánya leterhelt földjén a kert kialakítását. Sokszínű, szép és eleven kertet szeretnénk létrehozni, ami harmonikusan illeszkedik a történelmi tájba és amiben mindenkinek jut elég feladat. Közösségünk büszkesége lehet ez a kert, amit együtt alakítunk ki: tájépítész szülők, kertészmérnök tanár, lelkes osztálytanítók, tanárok, gyerekek és szülők örömteli, összefogott munkájával. Nagy munka elébe nézünk, melyben támaszkodnunk kell az eddig megszerzett tudásunkra, tapasztalatainkra, és amelyben már használni fogjuk a kertészeti pedagógiai programunkat támogató Iskolakertekért Alapítvány által a mentoriskoláknak biztosított értékes szerszámkészletet is.
Szombat délelőtt együtt járjuk be a területet, elmeséljük, hogyan tervezzük a kert elemeinek kialakítását, az érdeklődőket beavatjuk a szakmai részletekbe is.

Jelentkezési lehetőség:
A kertbejárás nyilvános, minden érdeklődőt szeretettel várunk előzetes jelentkezés nélkül is.

A meghívó letölthető változata elérhető: ITT!