Az ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAM gyűjtőprogram, melynek megvalósulása alprogramok formájában történik. A 2019 - 2023 között megvalósult 4 ütem fő támogatója az aktuálisan a környezeti nevelésért felelős tárca (Agrárminisztérium, Technológiai és Ipari Minisztérium, Energiaügyi Minisztérium) volt. Az egyes ütemek során további szervezetekkel bővült a támogatók köre: Kék Bolygó Alapítvány, Magyar Biokultúra Szövetség, PontVelem Nonprofit Kft. Szakmai megvalósító az Iskolakertekért Alapítvány.
A 2024-ben meghirdetésre kerülő V. ütem támogatója az Energiaügyi Minisztérium.

Óvodakerti online nyílt napra

Időpont: 2020. 10. 28. (szerda)

Helyszín: Fürkész Központi Óvoda

(5630 Békés Baky utca 4.)

PROGRAM:  Online formában

Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk a Fürkész Központi Óvoda virtuális Óvodakerti sétájára.

Kert bemutatása:

1. Előkert - díszkert, sziklakert
2. Meteorológiai állomás és kísérletező hely
3. Bio veteményes (egész éves, kerthez kötődő tevékenységek bemutatása)
4. Komposztálók
5. Kerti kút
6. Lepkekert
7. Gyümölcsös
8. Játszóudvar - terepasztal
9. Csoportszobai élősarok

Jelentkezési lehetőség:

2020. október 28-án az emailben regisztrált érdeklődőknek online szakmai anyagot küldünk.

A meghívó letölthető változata elérhető: ITT!