Az ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAM gyűjtőprogram, melynek megvalósulása alprogramok formájában történik. A 2019 - 2023 között megvalósult 4 ütem fő támogatója az aktuálisan a környezeti nevelésért felelős tárca (Agrárminisztérium, Technológiai és Ipari Minisztérium, Energiaügyi Minisztérium) volt. Az egyes ütemek során további szervezetekkel bővült a támogatók köre: Kék Bolygó Alapítvány, Magyar Biokultúra Szövetség, PontVelem Nonprofit Kft. Szakmai megvalósító az Iskolakertekért Alapítvány.
A 2024-ben meghirdetésre kerülő V. ütem támogatója az Energiaügyi Minisztérium.

Levél Marcaliból

Sokan jelezték, hogy az Iskolakert online ötletei is segítik munkájukat az idei pandémiás tavaszon, jó érzés ezt hallani. Íme egy levél, Marcaliból:

Köszönjük mindenki munkáját és szívesen vesszük, ha többen megosztják velünk az eddigi tapasztalatokat, eredményeket!

A tavaszi szünet után, jövő héttől, ismét iskolakert online!

Az Iskolakertekért Alapítvány munkatársai