Az ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAM Iskolakerti Alapozó Alprogram fő támogatója az Agrárminisztérium, szakmai lebonyolító szervezete az Iskolakertekért Alapítvány.

A tavalyi I. és II. ütem után 2020. februárjában újra indul az Iskolakerti Alapozó Alprogram (III. ütem), melyet az Agrárminisztérium, mint fő finanszírozó mellett a Kék Bolygó Alapítvány és a Magyar Biokultúra Szövetség is támogat.

Iskolakerti online nyílt napra

Időpont: 2020. 11. 12. (csütörtök) 14.30 - 16.00

Boldogi Berecz Antal Általános Iskola

PROGRAM:

Iskolakertünk bemutatása, tevékenységeink hónapról-hónapra

Terápiás elemek az iskolakertben

Az iskolakert helye a Komplex Alapprogramban

Az elkészült PPT az iskola honlapján is elérhető lesz: www.berecz-boldog.sulinet.hu

Az anyag megtekintése után e-mailben várjuk kérdéseiket a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email-címen.

Tel.: +36 37/355-013 -Tóth Éva intézményvezető, mesterpedagógus

Jelentkezési lehetőség:  https://forms.gle/mBNHz3tJEKsEYhQT8

ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAM
    Iskolakerti Alapozó Alprogram

Mentor szeminárium, online!
    2020.11.20. 14.00 – 17.45 órakor

13.45 - 14.00 Bejelentkezések
14.00 - 14.05 Köszöntés, felvezetés - Mátyás Izolda
14.05 - 14.15 Mit jelent az iskolakert / óvodakerti mentorintézmény - Pauliczky Nóra
14.15 - 15.15 Mentorintézmények bemutatkozása
15.15 - 15.45 Kérdezz- felelek egymástól a beszámolókkal és a bemutatkozó előadásokkal kapcsolatban
15.45 - 15.55 SZÜNET közben vetítések
15.55 - 16.15 A németországi szövetségi iskolakerti munkaközösség tapasztalatai a tudásmegosztás terén
                      - Prof. Dorothee Benkowitz, BAG Schulgarten (tolmácsol dr. Halbritter András)
16.15 - 16.45 Vendégünk az Ember-Környezet Tranzakció Intézet (ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar)                                    - dr. Dúll Andrea, intézet igazgató, egyetemi tanár, környezetpszichológus
16.45 - 17.30 Mentor-kézikönyv előkészítése
17.30 - 17.45 Zárszó

Iskolakerti nyílt napra

Időpont: 2020. 11. 07. (szombat)

Kertbejárás: 10. 00 - 11. 15

Helyszín: Fészek Waldorf Iskola iskolakertje
2083 Solymár, Rókus utca hrsz 4077/1

PROGRAM:

A solymári Fészek Waldorf Iskolában a kezdetektől - több mint 20 éve - van kertművelés, a pedagógiai program részeként. Idén új kezdethez értünk, az iskola új telkén megkezdjük a felhagyott agyagbánya leterhelt földjén a kert kialakítását. Sokszínű, szép és eleven kertet szeretnénk létrehozni, ami harmonikusan illeszkedik a történelmi tájba és amiben mindenkinek jut elég feladat. Közösségünk büszkesége lehet ez a kert, amit együtt alakítunk ki: tájépítész szülők, kertészmérnök tanár, lelkes osztálytanítók, tanárok, gyerekek és szülők örömteli, összefogott munkájával. Nagy munka elébe nézünk, melyben támaszkodnunk kell az eddig megszerzett tudásunkra, tapasztalatainkra, és amelyben már használni fogjuk a kertészeti pedagógiai programunkat támogató Iskolakertekért Alapítvány által a mentoriskoláknak biztosított értékes szerszámkészletet is.
Szombat délelőtt együtt járjuk be a területet, elmeséljük, hogyan tervezzük a kert elemeinek kialakítását, az érdeklődőket beavatjuk a szakmai részletekbe is.

Jelentkezési lehetőség:
A kertbejárás nyilvános, minden érdeklődőt szeretettel várunk előzetes jelentkezés nélkül is.

Óvodakerti online nyílt napra

Időpont: 2020. 10. 28. (szerda)

Helyszín: Fürkész Központi Óvoda

(5630 Békés Baky utca 4.)

PROGRAM:  Online formában

Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk a Fürkész Központi Óvoda virtuális Óvodakerti sétájára.

Kert bemutatása:

1. Előkert - díszkert, sziklakert
2. Meteorológiai állomás és kísérletező hely
3. Bio veteményes (egész éves, kerthez kötődő tevékenységek bemutatása)
4. Komposztálók
5. Kerti kút
6. Lepkekert
7. Gyümölcsös
8. Játszóudvar - terepasztal
9. Csoportszobai élősarok

Jelentkezési lehetőség:

2020. október 28-án az emailben regisztrált érdeklődőknek online szakmai anyagot küldünk.

Óvodakerti online nyílt napra

Időpont: 2020. 10. 28. (szerda)
és 29. (csütörtök) 13.00 órától