Gyakran ismételt kérdések
-
Magaságyás kialakítását támogatja-e a program?
Magaságyást a program nem biztosít. Amennyiben nincs más lehetőség az iskola udvarán termesztőfelület kialakítására, úgy magaságyásban is megvalósítható az iskolakert (óvodakert), viszont a megadott minimális termesztőfelület (iskolakertnél 40 m2, óvodakertnél 20 m2) ebben az esetben is elvárt, aminek költségeit a pályázónak kell előteremtenie.
-
Meglévő iskolakertre is vonatkozik-e a pályázati lehetőség?
A pályázat alapvető célja minél több új iskolakert és óvodakert kialakítása.
Mindemellett, ha egy intézmény már megtette a kezdő lépéseket önerőből, viszont működési alapjaiban még megerősítésre szorul, tekintheti magát kezdőnek, és beadhatja a pályázatát.
-
Milyen támogatást biztosít a program, mit kapnak a pályázó intézmények?
A program egy széleskörű tudásbázist biztosít egy éves együttműködés keretében, melynek birtokában a résztvevő kiválasztott intézmények magabiztosan tudják majd kialakítani és ökológiai szemlélettel működtetni, pedagógiai munkájukba széles körűen integrálni az óvoda-/ iskolakerti tevékenységet.
Az eszközökkel kapcsolatos tárgyalások még folyamatban vannak, ezért erről csak az eredményhirdetés után tudunk bővebb információkat szolgáltatni.
-
Mit lehet tudni a képzésről?
A képzés blended formájú, így az online rész után egy kétnapos rész következik személyes jelenléttel, teljes ellátással (csak az utazási költséget nem fedezi a program). Ennek időpontja tavasz lesz, várhatóan április-május környékén. Pontos időpontot nem tudunk még mondani. Eddig péntek-szombati napokon zajlottak a képzések, de az is lehet, hogy az idén ezt két hétköznap tudjuk majd megtartani. A helyszínt illetően is annyit tudunk csak mondani, hogy 2 képzési csoport lesz, és mivel az ország legkülönbözőbb pontjáról jönnek majd az emberek, ezért a helyszínek ennek megfelelően lesznek kijelölve.
-
Hogyan zajlik a pedagógiai mentorálás biztosítása?
A képzésen kapott általános tudásnak a helyi viszonyokra való alkalmazási lehetőségeit beszélik át a helyszínre kiszálló pedagógiai mentorok a kertvezetőkkel, az adott intézmény sajátosságait, meglévő futó programjait is figyelembe véve. Cél, hogy az iskolakert/óvodakert beépüljön a pedagógiai munkába, pl. tantárgy keretében is feltárjuk a használati lehetőségeket.
-
Az eszközcsomaggal kapcsolatban az eszközöket örökbe kapják az iskolák, vagy meg kell vásárolni azokat? Vagy esetleg használatba kapják a pályázat fenntartási idejéig? Ezzel kapcsolatban van-e a pályázónak pénzügyi kötelezettségvállalása?
Az eszközökkel kapcsolatos tárgyalások még folyamatban vannak, ezért konkrétumokat, bővebb információkat csak az eredményhirdetés után tudunk szolgáltatni. A fenntartóknak anyagi kötelezettsége nem keletkezik a programmal kapcsolatban, kizárólag a képzésre való utazás költségét kell az intézményeknek maguknak finanszírozni.
-
Nincs honlapunk, ezért sajnos nem tudunk Óvodakert menüpontot létrehozni. Így is beadhatjuk jelentkezésünket?
Igen, közösségi média oldalon is lehet kommunikálni a programról, ilyen intézményi oldalt felhasználói szinten, ingyen létre lehet hozni.
-
Érdeklődni szeretnék, hogy Óvodák esetében pályázhat-e olyan óvoda, ahova 9 gyermek jár, vagy ez kizáró tényező?
Nem kizáró, de a fenntartási idő itt is érvényes (3 év), illetve vállalni kell, hogy az összes gyermeket bevonják a tevékenységekbe.
-
Kollégium pályázhat-e?
A kollégium nem kizáró ok, amennyiben saját OM azonosítóval rendelkezik, akkor pályázhat.