2018 óta már közhasznú alapítványként dolgozunk (határozat: Fővárosi Törvényszék 77.Pk.60.072/2015/16, letölthető: http://www.iskolakertekert.hu/alapitvany/kozzetetelek ). Kizárólag önkéntes munkával és alkalmi megbízásokkal a gyarapodó számú iskolakertekkel örvendetesen megnövekedett feladatmennyiséget már nem lehet végezni. A következő évre legfontosabb célunk, hogy

alkalmazottjaink foglalkoztatására biztos alapot teremtsünk,
további kiadványokat készítsünk,
képzéseket vezessünk, valamint
kialakítsunk egy MENTORKERT-hálózatot. Utóbbiak, mint megyei tudásmegosztó központok, működő iskolakertekből jönnének létre pályázat útján.

Örömmel vennénk, ha tevékenységeinket SZJA 1%-os (ehhez itt nyomtathat nyilatkozatot) vagy egyéb támogatásra méltónak találnák, akár személyes bemutatkozás után. Közhasznú szervezetként minden (anyagi, tárgyi) támogatásról támogatási megállapodást, adóigazolást állítunk ki, mely alapján a hatályos törvények szerint levonhatja adománya összegét az adóalapból.