Iskolakertekért Alapítvány Vándorkiállítás

Színes iskolakert

Vándorkiállítás

Kiallitas kep 1 Kiallitas kep2

Az iskolakertben nevelünk, növényeket és gyermekeket egyaránt. A kiállítással szeretnénk bemutatni, hogy az iskolakertben végzett tevékenység milyen sokszínű lehet, milyen széles spektrumon segíti a kertvezetők, óvodapedagógusok, tanítók, tanárok, nevelők, közösségszervezők, terapeuták munkáját.

Tág teret biztosít ahhoz, hogy minden kerti közösség megvalósítsa elképzeléseit, saját adottságaihoz, érdeklődési köréhez igazodva.

A kiállítás tartalma

20 db 80x200cm méretű roll-up, az alábbi témák feldolgozásával:

1. Nyitólap, „Színes iskolakert”
  2. Iskolakert-definíció
  3. Iskolakertekért Alapítvány
  4. Iskolakert-hálózat
  5. Iskolakert lépésről lépésre
  6. Iskolakertet mindenkinek
  7. Lehetséges helyszínek
  8. Ökológiai kertművelés, fenntartható használat, környezeti nevelés
  9. Természettudományok és iskolakert
  10. Gyakorlati életre nevelés
  11. Képzőművészet és iskolakert
  12. Iskolakert és egészségre nevelésért
  13. Iskolakert a felsőoktatásban
  14. Iskolakerti helyzetkép
  15. Közösségek az iskolakertek körül
  16. Gazdasági ismeretek és pályaorientáció
  17. Hagyományápolás, hagyományteremtés
  18. Játék, élmény, érzékelés
  19. Az iskolakertek történelme
  20. Nemzetközi kitekintés

Kinek szól?

A kiállítás anyagát ajánljuk pedagógusoknak, szülőknek, művelődési szakembereknek és diákoknak egyaránt.

A rollupok felállíthatóak általános- és középiskolákban, közművelődési intézményekben, pedagógiai szakmai napokon, képzéseken, rendezvényeken.

Hogyan lehet hozzájutni?

Időszak kiválasztása

A vándorkiállítás időbeli beosztásának könnyítésére egy naptárt hoztunk létre, melyben láthatóak a már foglalt időszakok.

A naptár linkje itt található:

A kiállítási anyag szállítása:

A teljes anyagot alapítványunk székhelyén tároljuk, innen lehet elszállítani és ide kérjük visszajuttatni:

1172 Budapest, Petri u. 2.

A kiválasztott időt kérjük egyeztetni, e-mailt vagy naptári meghívót küldve az iskolakert.halozat@gmail.com címre. Kérjük, adják meg, mely adatok szerepelhetnek a nyilvános naptárban, a többi adatot titkosan és bizalmasan kezeljük.

A rollupok kiállításáért kérünk mindenkit, hogy lehetőségeihez mérten járuljon hozzá a javíttatás költségeihez egy roll-up árával (25-30 000 Ft).

Az épségben történő visszaadásért az átvevő felel.

cimer logo nmi logo

A kiállítási anyag létrejöttét az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az NMI Művelődési Intézet Nonprofit Közhasznú Kft. támogatta.

mkne logo new   okoiskola logo   biokultura logo   ikon studioOFI logo alap fekvo RGB  zoldovoda logo nagy

vevi kor MárványhegyLogo regicimer   anthropolis newlogo4