Iskolakertekért Alapítvány Eger konferencia

TÁMOP-3.3.17-15/1, Egészség-fenntarthatóság-öngondoskodás kertpedagógiai alapokon c. pályázat zárókonferenciája

2015. november 27-28-án vettünk részt Egerben az Eszterházy Károly Főiskola iskolakert pályázatának lezáró rendezvényén.

A pályázat során bevont 16 iskolával való együttműködés célja elsősorban az volt, hogy segítsék a hátrányos helyzetű tanulók társadalmi beilleszkedését a helyi természeti adottságok figyelembevételével, valamint mezőgazdasági szakmai ismeretek átadásával. A pályázat során az iskoláknál háztáji konyhakertet, egészségkertet vagy sportkertet alakítottak ki, az egyes munkacsoportok pedig kidolgoztak olyan modulokat, melyek ismereteket adnak át a fenntarthatóság, az egészségnevelés és a biokertészet témaköréből.

Célunk az volt, hogy a pályázatba bekapcsolódó iskolai közösségeket tájékoztassuk, a Szakmai Műhely tevékenységéről, az Iskolakert-hálózat fontosságáról, a kínált segítségről, a támogatás formáiról.

A műhelymunkákba bekapcsolódva a résztvevőknek bemutatót tartottunk a talajról, mint az egyik legfontosabb környezeti elemünkről. Célunk ezzel az volt, hogy megmutassunk jónéhány olyan módszert, mely élményt is adva közelebb viszi a gyerekeket a talaj megismeréséhez.

eger1    eger2

Összeállította: Pauliczky Nóra, Iskolakertekért Alapítvány