Iskolakertekért Alapítvány Eger konferencia

Jelen lenni örömmel, megfigyelni nyitottsággal, tevékenykedni együtt!

Támogatóink:

bio-gazdabolt.hu
barnaesfiai.hu
kertimag.com
Valeyrac Exotics
NÉBIH
Nádland
Pályázat Menedzser

TÁMOP-3.3.17-15/1, Egészség-fenntarthatóság-öngondoskodás kertpedagógiai alapokon c. pályázat zárókonferenciája

 

2015. november 27-28-án vettünk részt Egerben az Eszterházy Károly Főiskola iskolakert pályázatának lezáró rendezvényén.

A pályázat során bevont 16 iskolával való együttműködés célja elsősorban az volt, hogy segítsék a hátrányos helyzetű tanulók társadalmi beilleszkedését a helyi természeti adottságok figyelembevételével, valamint mezőgazdasági szakmai ismeretek átadásával. A pályázat során az iskoláknál háztáji konyhakertet, egészségkertet vagy sportkertet alakítottak ki, az egyes munkacsoportok pedig kidolgoztak olyan modulokat, melyek ismereteket adnak át a fenntarthatóság, az egészségnevelés és a biokertészet témaköréből.

Célunk az volt, hogy a pályázatba bekapcsolódó iskolai közösségeket tájékoztassuk, a Szakmai Műhely tevékenységéről, az Iskolakert-hálózat fontosságáról, a kínált segítségről, a támogatás formáiról.

 

A műhelymunkákba bekapcsolódva a résztvevőknek bemutatót tartottunk a talajról, mint az egyik legfontosabb környezeti elemünkről. Célunk ezzel az volt, hogy megmutassunk jónéhány olyan módszert, mely élményt is adva közelebb viszi a gyerekeket a talaj megismeréséhez.

 

                                                            eger1    eger2

 

Összeállította: Pauliczky Nóra, Iskolakertekért Alapítvány

 Együttműködő szakmai partnereink:fb

 

 mkne logo new   okoiskola logo   biokultura logo   ikon studio   OFI logo alap fekvo RGB  zoldovoda logo nagy   

 

    vevi kor MárványhegyLogo regicimer   anthropolis newlogo4             kkoszlogo