Iskolakertekért Alapítvány Növénynap a Maros moziban

Iskolakert motiváló a Maros moziban, 2015. május 15.

2015. május 15-én, a Nemzetközi Növénynapot ünneplő rendezvény részeként tartottunk iskolakert motiváló előadást a Maros moziban XVII. kerület iskoláik számára. Pedagógusokat és a szülőket egyaránt invitáltunk.

Beszéltünk arról, hogy miért is tartjuk fontosnak a gyerekek számára az iskolakertben eltöltött idő minden tapasztalatát és hogy miért hasznos mindez a pedagógusok számára is. Bemutattuk az alapítványt és az Iskolakert Hálózati tagság előnyeit. Az előadás nagyon hamar beszélgetéssé alakult, ui a szerencsés összetételnek köszönhetően együtt voltak jelen olyan pedagógusok, akik most is járnak a gyerekekkel iskolakertbe, olyanok, akik valaha vezettek iskolakerti foglakozást és olyanok, akikben mostanság fogalmazódik meg a gondolat.

A beszélgetés után kimentünk a kertbe és csak beszélgettünk, mutogattunk, felfedeztünk, értelmeztünk….pont úgy, ahogyan a gyerekek szokták.

NovenynapMaros

Rákosmente Hírhozó 2015.június 8-i számában megjelentünk:

Rakosmente Hirhozo 20150608

Iskolakertekért Alapítvány írása