Iskolakertekért Alapítvány Növénynap a Maros moziban

Jelen lenni örömmel, megfigyelni nyitottsággal, tevékenykedni együtt!

Támogatóink:

bio-gazdabolt.hu
barnaesfiai.hu
kertimag.com
Valeyrac Exotics
NÉBIH
Nádland
Pályázat Menedzser

Iskolakert motiváló a Maros moziban, 2015. május 15.

 

2015. május 15-én, a Nemzetközi Növénynapot ünneplő rendezvény részeként tartottunk iskolakert motiváló előadást a Maros moziban XVII. kerület iskoláik számára. Pedagógusokat és a szülőket egyaránt invitáltunk.

 

Beszéltünk arról, hogy miért is tartjuk fontosnak a gyerekek számára az iskolakertben eltöltött idő minden tapasztalatát és hogy miért hasznos mindez a pedagógusok számára is. Bemutattuk az alapítványt és az Iskolakert Hálózati tagság előnyeit. Az előadás nagyon hamar beszélgetéssé alakult, ui a szerencsés összetételnek köszönhetően együtt voltak jelen olyan pedagógusok, akik most is járnak a gyerekekkel iskolakertbe, olyanok, akik valaha vezettek iskolakerti foglakozást és olyanok, akikben mostanság fogalmazódik meg a gondolat.

 

A beszélgetés után kimentünk a kertbe és csak beszélgettünk, mutogattunk, felfedeztünk, értelmeztünk….pont úgy, ahogyan a gyerekek szokták.

 NovenynapMaros

 

    

Rákosmente Hírhozó 2015.június 8-i számában megjelentünk:

Rakosmente Hirhozo 20150608

 

 

 

Iskolakertekért Alapítvány írása

 Együttműködő szakmai partnereink:fb

 

 mkne logo new   okoiskola logo   biokultura logo   ikon studio   OFI logo alap fekvo RGB  zoldovoda logo nagy   

 

    vevi kor MárványhegyLogo regicimer   anthropolis newlogo4             kkoszlogo