Iskolakertekért Alapítvány Műhely események

Meghívó

Váci Egyházmegye, az Iskolakertekért Alapítvánnyal együttműködésben, Iskolakert programot hirdet az egyházmegye területén működő minden oktatási intézmény számára.

Karitasz

A program célja, hogy összefogja és szakmailag támogassa az egyházmegye területén működő iskolakerti közösségeket és motiválja az iskolakerttel még nem rendelkezőket.

A program folytatása a 2015-ben az egyházi fenntartású iskolák körében indított szakmai műhelysorozatnak. Jelen meghívóban hirdetett vecsési műhelynap a Váci Egyházmegyei Karitász Kelet-Pesti régiójának első rendezvénye.

A részletes program innen letölthető.

Kelet-Pesti Regionális Iskolakert Szakmai Műhely

A Váci Egyházmegyei Karitász Iskolakert programjának részeként

2018. május 17.

Petőfi Sándor Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium

Vecsés, Petőfi tér 1.

Balatonfelvidéki Regionális Iskolakert Műhely Taliándörögdön május 14-én

Iskolakert Műhely

2018. 05. 08.

Csongrád és Térsége Széchenyi István Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

6640 Csongrád, Széchenyi út 29.

Csongrad meghivohoz

A műhelyen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni 05. 06-ig az alábbi e-mail címen lehet: paulnora3@gmail.com

Részletes program letölthető ITT.

logo Apor               IK logo felirat                               logo caritas

MEGHÍVÓ

Szeretettel hívjuk az Apor Vilmos Katolikus Főiskola szervezésében megrendezésre kerülő Iskolakert programunkra. Várjuk azokat a pedagógus kollégákat, közművelődési szakembereket és érdeklődőket, akik a teremtett világ őrzése és gondozása érdekében iskolakertek, óvodakertek, közösségi kertek kialakításában is aktívan szeretnének közreműködni. Az összeállított programmal szakmai támogatást kívánunk adni felelősségteljes vállalásuk eredményes megvalósításához.

A program innen letölthető

Óvodai szakmai nap az Ajkai Városi Óvodában

Ajka, október 20.

I. Kárpát-medencei Magyar Iskolakert Szakmai Fórum és III. Országos Iskolakert-hálózati Találkozó

Lakitelek, 2017. 09. 29-30.

A Fórum és Találkozó képei a Galériában megtekinthetők

A Dévai Szent Ferenc Alapítvány gyerekkertjeiben jártunk - 2017. szeptember 15-18.

Iskolakert az oktatásban - IV. Iskolakert Műhely Cegléd, Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola és Óvoda 2017.02.28.

A ceglédi Mária Rádió ez alkalommal készült riportja az Iskolakertekért Alapítvány képviselőivel innen letölthető, meghallgatható.

Műhelynap Tapolcán - 2017.02. 17.

Visszatekintés az FM által szervezett "Közösségi kertészkedés a városban"

szakmai napra – 2017. január 24, Budapest

Hogyan tovább budapesti iskolakertek? – kerekasztal beszélgetés a Hunyadi Mátyás Általános Iskolában. 2016. november 24, Budapest

VEVI Iskolakert műhely – 2016. október 18, Patak

II. Országos Iskolakert-hálózati Találkozó és Szakmai Nap, Győr, 2016. szeptember 30.

VEVI Iskolakert műhely -2016. június 7, Kocsér

VEVI Iskolakert műhely – 2016. február 12, Cserhátsurány

„Talaj-élet-élelmiszer”- az Ökológiai Intézet Alapítvány képzése - 2016. január 28, Miskolc

TÁMOP 3.3.17-15/1, Egészség-fenntarthatóság-öngondoskodás kertpedagógiai alapokon című pályázat zárókonferenciája - 2015. november 27-28, Eger

Iskolakerti látogatás a Kismartoni Pedagógiai Főiskolán - 2015. november 16.

Váci Egyházmegye Vidékfejlesztési Iroda iskolakerti fóruma - 2015.november 6, Vác

Enni vagy nem enni? – Miként beszéljünk az iskolában az élelmezésről?

című kerekasztal beszélgetés - 2015. október 30, Budapest

TIT Kertészeti Szabadegyetem, Iskolakertek forradalma című előadás – 2015. október 13, Sopron

EAThink2015 projektfórum - 2015. október 9, Budapest

I. Országos Iskolakert-hálózati Találkozó - 2015. szeptember 18, Budapest