Iskolakertekért Alapítvány Aktuális pályázatok

Iskolakertet minden gyereknek!

plakátterv iskolakertek népszerűsítésére
emtech logo

Az Iskolakertekért Alapítvány az Iskolakert-hálózatba szervezett kertközösségek segítéseként célul tűzte ki a megjelenő problémák megoldásának keresését, az érdekérvényesítést, a támogatókeresést. Szeretnénk, ha minél több állami szervezet és piaci szereplő szerezne tudomást az iskolakertekben rejlő lehetőségekről, az iskolakert fontosságáról. Ebből a célból szeretnénk megjelentetni, nyilvánossá tenni minél több vidám, figyelemfelhívó plakátot.

A pályázati kiírás innen letölthető

Iskolakertekért Alapítvány

2017.12. 05

Biztonságos iskolakertek –egészséges talajokon!

Pályázati lehetőség iskolakertet működtető közösségek részére

NebiH logo

Az Iskolakertekért Alapítvány - a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) közreműködésével - meghirdeti az iskolakerti talajok ingyenes bevizsgálásának III. pályázati körét.

Az eddig elvégzett vizsgálati körökben előfordultak olyan esetek, amikor valamilyen intézkedésre volt szükség a termesztésbiztonság szempontjából. Mivel a nehézfémszennyezettség jelentős negatív élettani hatással bírhat a gyerekek szervezetére, ezért nagyon fontosnak tartjuk, hogy éljen ezzel az ingyenes talajvizsgálati lehetőséggel minden olyan iskolakert vezetője, akiben bármilyen bizonytalanság felmerül az iskolakert talajának – amivel a gyerekek közvetlenül érintkeznek -  megfelelő minőségével kapcsolatban.

A pályázati kiírás innen letölthető

mkne logo new   okoiskola logo   biokultura logo   ikon studioOFI logo alap fekvo RGB  zoldovoda logo nagy

vevi kor MárványhegyLogo regicimer   anthropolis newlogo4