Iskolakertekért Alapítvány Tó az iskolakertben

Jelen lenni örömmel, megfigyelni nyitottsággal, tevékenykedni együtt!

Támogatóink:

bio-gazdabolt.hu
barnaesfiai.hu
kertimag.com
Valeyrac Exotics
NÉBIH
Nádland
Pályázat Menedzser

Tó az iskolakertben

 

A Budapest XVII. kerületi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Gimnáziumban már évekkel ezelőtt elkezdtük az iskola udvarának kertté alakítását. Szerencsés adottságú hely lévén magasabb erdős és lankásabb területek váltják egymást. Így könnyen adta magát a madárbarát tanösvény kialakítása, első lépésként. Tavaly készítettük el a veteményest, idén pedig a kerti tavat.

 

Félig árnyékos, félig napos helyet kerestünk a tavunknak, mérete kb. 6m x 3m, mélysége 1,5 m lett. Alapvetően technika órán dolgoztak a gyerekek. Az ásást a felsős tanulók és néhány alsós osztály aktív tanulója végezte.

to1  to2

 

A kitermelt sóderes földből rostálással kiválogattuk a finomabb kavicsokat, hogy azt tehessük a geotextil alá. A nagyobb köveket is külön tettük, hogy azok a tó szélére kerülhessenek. Nyírfa törzsekből rudakat vágtunk, az határolja körben a tavat.

 

A meder szélén lévő kövek betonozását és a fólia leterítését a gimnázium tanulóival végeztük.

 

Az össz munkaóra kb. 30-40 óra volt, elosztva a különböző osztályok között.

 

A vízbe telepítettünk vizi liliomot, tavirózsát, nádat, sást, a tó mellé pedig páfrányt és borókafenyőt ültettünk.

 

Végezetül a tereprendezés és a tájékoztató táblák kihelyezése zárta a sort.

to3  to4

 

Imre László, technika tanár

Budapest 17. kerületi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Gimnázium

 Együttműködő szakmai partnereink:fb

 

 mkne logo new   okoiskola logo   biokultura logo   ikon studio   OFI logo alap fekvo RGB  zoldovoda logo nagy   

 

    vevi kor MárványhegyLogo regicimer   anthropolis newlogo4             kkoszlogo