Magyar Környezeti Nevelési Egyesület

Feladata az Országos Iskolakert-fejlesztési Program Iskolakerti Alapozó Alprogram III. ütemében: a kertvezető pedagógusok képzésének biztosítása. Az Egyesület régóta szervez pedagógus-továbbképzéseket, sőt, szervező és kutatási tevékenységei érintik az iskolakert témáját is, például az intézmények "zöldítése" ill. a szabadban tanulás témakörében. Munkatársai általános környzezeti nevelési - fenntarthatóságra nevelési tudásukkal, erdei iskolai és egyéb rokon területeken szerzett tapasztalatukkal a kezdetektől segítik az Iskolakertekért Alapítvány munkáját.

Saját honlap: http://mkne.hu/