Iskolakertekért Alapítvány ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAM

Figyelem! A JELENTKEZÉSI IDŐSZAK LEZÁRULT! A nagyszámú jelentkezés miatt a második jelentkezési intervallumot nem hirdetjük meg. Akik kitöltötték az adatlapot, még január 30-ig befogadjuk a hiányzó nyilatkozatokat, és várólistára helyezzük jelentkezésüket, remélhető későbbi hasonló kiíráshoz. A nyertesek listáját honlapunkon jelentetjük meg február 8-ig.fejlec1

ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAM

Iskolakerti Alapozó Alprogram 2019

az Agrárminisztérium támogatásával a KTKF/38/2018 számú okiratban meghatározott feltételek szerint

A kiírás letölthető változata itttölthető le.

A program célja: új iskolakertek létrehozása, meglévők fejlesztése és mentor intézmények kialakítása, felkészítése.

A program célcsoportja: közoktatási intézmények (az óvodák és az agrárszakképző intézmények kivételével).

A program 2019 első félévében zajlik, 2019. június 30-án zárul.

A programra 5 kategóriában lehet jelentkezni, az egyes kategóriák részletes feltételeit a mellékletek tartalmazzák:

I. KEZDŐ 1

Iskolakert kialakítása olyan intézmények számára, amelyek rendelkeznek legalább 40 m2 nagyságú, gyerekekkel megművelhető földterülettel (akár saját iskolaudvaron belül, akár külső helyszínen). (Részletes feltételek az 1. sz. mellékletben.)

II. KEZDŐ 2

Iskolakert kialakítása olyan intézmények számára, amelyek nem rendelkeznek iskolakerti munkához elegendő megművelhető földterülettel.

(Részletes feltételek a 2. sz. mellékletben.)

III.HALADÓ

Iskolakert fejlesztése olyan intézmények számára, amelyek már legalább 1 éve működtetnek iskolakertet. (Részletes feltételek a 3. sz. mellékletben.)

IV. MENTOR

Iskolakert fejlesztése és mentor szerepre való felkészítés olyan intézmények számára, amelyek legalább 5 éve működtetnek iskolakertet.

(Részletes feltételek 4. sz. mellékletben.)

V. KIEGÉSZÍTŐ

Kiegészítő programcsomag a “Földforgatók”- iskolakert pályázat Nógrád megyében 2018-2021 című pályázatban résztvevő intézmények számára

(Részletes feltételek az 5. sz. mellékletben.)

Jelentkezési adatlap: kattintson ide!

A programra való jelentkezés határideje:

Jelentkezni két időintervallumban lehetséges. A jelentkezések időintervallumon belüli sorrendjét is figyelembe vesszük a kiválasztásnál. Jelentős túljelentkezés esetén a pályázat lezárulhat az első jelentkezési intervallum után.

Első jelentkezési időintervallum: 2019. január 14. 08.00 órától – január 28. 24.00 óráig.

Második jelentkezési időintervallum: 2019. január 29. 00.00 órától – február 11. 24.00 óráig.

Az egyes kategóriákra való jelentkezés módját a vonatkozó mellékletek tartalmazzák.

Az egyes pályázati kategóriákhoz tartozó jelentkezési adatlapok és a letölthető nyilatkozat sablonok az alábbi címen érhetők el:

www.iskolakertekert.hu

A kiválasztott intézmények listájának közzététele: 2019. február 22.

A kiválasztott intézmények listáját közzétesszük az Iskolakertekért Alapítvány honlapján, valamint elküldjük minden jelentkező intézmény részére a megadott kapcsolattartói e-mail címre.

A kiválasztás szempontjait az egyes kategóriák részletes leírásánál közöljük (1-5 mellékletekben).

Túljelentkezés esetén az el nem fogadott jelentkezések tartaléklistára kerülnek.

Információ: iskolakertfp@gmail.com

2019. január 14.