Iskolakertekért Alapítvány Ajkai Városi Óvoda bemutatkozó

BEMUTATKOZUNK...

Nyugodt, barátságos zöldövezetben található az Ajka Városi Óvoda 5 csoportos Székhely Óvodája.
Pedagógiai programunk az óvodáskorú gyermekekhez közelálló tevékenységekre: játék – kommunikáció – külső világ tevékeny megismerésére épül, a kompetencia alapú óvodai programcsomag alapján folyik a nevelőmunka.

Mindennapjainkból kiemelkednek ünnepeink, hagyományaink és a környezetvédelem jeles napjai. Környezeti nevelésünkben megvalósul a zöld óvoda kritériumrendszere, Örökös Zöld Óvoda címmel rendelkezünk. Óvodánk minősített Referencia intézmény a környezetvédelem, zöld óvoda témakörben. Többször készítettünk a Hortus Hungaricus Nemzetközi Kertészeti Szakkiállítás és Vásár Óvodás Kertépítő Versenyére „kiskerteket”. Kiscsoportos korunktól óvjuk és védjük környezetünket, sokat kirándulunk, Erdei Óvodába járunk. A kerti munka természetessé válik számukra, de mi nem csak kinn, benn is kertészkedünk.

buza csira
tanakodas

Búzát csíráztatunk a csoportban

Tanakodunk a kiskert beültetésről

Az óvoda belső udvara ad helyet zöldség-, gyümölcs-, gyógy- és fűszernövény kertünknek, melyet az Európai Bizottság által támogatott „Kräuterhexe und Gemüsezwerge” című nemzetközi multilateriális pályázati projektünk keretében újítottunk meg. Az itt megtermelt növényeket megesszük, teát főzünk belőle, vagy befőzzük, aszaljuk azokat. Nekünk gyermekeknek lehetőségünk van arra, hogy folyamatos megfigyeléseket végezzünk, végig kísérjük az általunk vetett, ültetett növények fejlődését, termőre fordulását. Közvetlen tapasztalatokat szerezhetünk az időjárás növényekre gyakorolt hatásairól.

talaj elokeszites komposztalas

Előkészítjük a talajt

Komposztálunk

szeretnenk majd borsot fozni a novenyeknek szukseguk van vizre

Szeretnénk majd borsót főzni

Már tudjuk, hogy a növényeknek szükségük van vízre!

locsolunk szuleink is segitettek

Locsolunk gondosan

A szüleink is segítettek, hogy tudjuk, mit hol találunk

betakaritjuk a repat rozsaszirmok

Betakarítjuk répát

Rózsaszirmokat szárítunk a frissítőbe

telire valo levelek

Télire valót készítünk, aszalással

A leveket is összegyűjtjük.

Ráczné Németh Csilla óvodavezető