Iskolakertekért Alapítvány Újpesti CsVMG

A mi kertünk

Ahogy a címből is látni lehet, egy kertről írok. De nem akármilyen kertről, hanem a mi kertünkről, az iskolánk udvarán.

A kertészkedés a tavalyi „Vesd bele magad”programmal kezdtük el. De nem csak egy parcella van ám az udvaron, hanem hét. Ezeket hét alsós osztály műveli.

A mi kertünk nem hatalmas, ha három lépést lépsz előre és kettőt oldalra, már a felét körbejártad. Persze, ha akkorát lépsz, mint én. A mi kis parcellánk alacsony fakerítéssel van körbe kerítve és egy kis táblára rá van írva az osztályunk neve: 4/a. Sok mindent szerettünk volna ültetni, de akkor igencsak zsúfolt lett volna. Amikor elmentünk először megnézni a parcellát, volt, aki kapott ásót, kapát, gereblyét. Felástuk a földet, utána kiszedtük a földben lévő nagyobb gyökereket. Eközben láttunk egy csomó gilisztát. Amikor már szépen elegyengettük a talajt, elkezdtünk ültetni. Vetettünk paradicsomot, salátát és hónapos retket. Azóta szorgalmasan gondozzuk őket és már kibújtak a földből. Én vittem kétféle virágmagot is, hogy a kert még szebb lehessen.

Remélem, hogy a tanév végéig ehetünk a finom zöldségekből.

faultetes2     faultetes1

Pintér Anna 4/a osztályos tanuló írása - CSVMG

mkne logo new   okoiskola logo   biokultura logo   ikon studioOFI logo alap fekvo RGB  zoldovoda logo nagy

vevi kor MárványhegyLogo regicimer   anthropolis newlogo4