Iskolakertekért Alapítvány Megyeri Úti Általános Iskola - Budapest

Megyeri Úti Általános Iskola - Budapest

Iskolánk (Megyeri Úti Általános Iskola) 2008-ban elnyerte az Ökoiskola címet, ebben a tanévben pedig sikeresen pályáztunk az Örökös Ökoiskola címért. Ennek jegyében igen fontos feladatunknak tartjuk a tanulóink környezettudatos nevelését.

Az iskolánk két, nagy területű udvarral rendelkezik, így lehetőségünk van faültetésre, kiskert építésére és gondozására.

A kiskertünk kb. 8 négyzetméter nagyságú és elsősorban olyan konyhakerti növényeket ültetünk és gondozunk amelyeket az ötödikes tananyag tartalmaz: paradicsom, paprika, hagyma, bab, borsó, saláta, spenót, sóska. A gyerekek otthon nevelik fel a palántáikat (paradicsom, paprika), ennek megvalósításában segítséget kapnak a szülőktől is. A felnevelt palánták terméshozamát egy civil szervezet által felajánlott GEOHUMUSZ használatával növeljük.

Farkas Andrea – Megyeri Úti Általános Iskola - Budapest