Beszámoló
Mozgásjavító Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium, EGYMI
Budapest, XIV. kerület
(Iskolakerti Alapozó Alprogram I. ütem, Kezdő - 2 iskola kategória)

Az intézmény 2019-ben vehette át a magaságyásokat, a kerti tevékenységhez szükséges eszközöket, vetőmagokat és termőföldet. Június elején felavatták a MEX-KERT-et és beültették az ágyásokat.

Nyári tábort szerveztek a kertészkedést szerető gyerekeknek, járt náluk olyan táborozó, aki először itt próbálta ki a kertészkedést! Fakérgeket festettek, komposztáltak, homokvárat építettek, kísérleteztek földdel-vízzel-levegővel, ellátogattak a Vakok kertjébe, hogy megnézzék, ott hogyan gondozzák a növényeket az iskola volt tanulói.

Gondoltak a felnőttekre, kialakítottak egy „Pihen-tető”-nek elnevezett teraszt.

„Pihen-tető”-mely a pedagógusok felüdülését szolgálja.

A kert lehetőségeit próbálták minél többen kihasználni, Öko-szakköröseik munkatervet dolgoztak ki, a nagyobbak életvitel órán vettek részt, ahol a kerttervezés szempontjait ismerhették meg, alsósok és felsősök is (3-3 osztály) dolgoztak a kertben. Már ősszel készültek a tavaszra, virághagymákat dugtak le.

A téli időszakban is becsempészték mindennapjaikba a kertet, honlapjukon elérhető a téli tevékenységeik ötlettára. http://www.mozgasjavito.hu/2020/03/23/iskolakertek-teli-tantermi-otlettara/

Majd idén februárban elkezdték a magvetést, készítettek magszalagot, csíráztattak, hajtattak.

A tavaszra tervezett programok elmaradtak, hiszen az iskola bezárt a vírus miatt.

A digitális oktatás során sem hagytak fel a kertészkedés becsempészésével tanulóik életébe, létrehoztak egy ISKOLAKERT csoportot, ahol hetente osztottak meg kerti érdekességeket, ehhez felhasználták ötleteinket is.

„ A Kertmatematika megtetszett, el is kezdtünk méricskélni.”

Az idei nyári táborra is készültek, palántáztak, hogy legyen mit megfigyelni, gondozni a táborlakóknak.

Kollár Katalin kertvezető szavaival zárjuk a beszámolóból idézetteket: „Apró lépésekkel kezdtük a kerti munkákat, bízunk benne, hogy a MEX-KERT sokaknak szerez majd örömet, sokakban ébreszti fel a környezettudatosságot, hiszen a jövő környezeti kihívásaival csak felkészülten lehet szembenézni.  Köszönjük az ebben való támogatást!”

Az elvégzett munkáról szóló képek és szavak arról tanúskodnak,  hogy a MEX-KERT-ben tevékenykedők kihozták kertjükből a maximumot!
További élmény dús órákat kívánunk és gratulálunk mindnyájuknak!