Beszámoló

Irinyi Károly Általános Iskola és AMI
Fekete Borbála Általános Iskolájából, Szentpéterszeg
 (Iskolakerti Alapozó Alprogram I. ütem, Kezdő - 1 iskola kategória)

A szentpéterszegi Irinyi Károly Általános Iskola és AMI, Fekete Borbála Általános Iskolájának iskolakertje a 2018/2019-es tanévben létesült, az Iskolakerti Alapozó Alprogram I. ütemében.  Az iskolához közel eső magántelken jött létre, két lelkes pedagógus kezdeményezésére: ” …azt tapasztaltuk, hogy hiába élünk az Alföldön, vidéken, ma már a falvakban sem műveli mindenki a kertjét”.

A mezítlábas ösvény próbája a kertavatón, 2019. június

Paprikaszüret

Vendégek az iskolakert avatón, 2019. június

Talajelőkészítés

Munkálkodás a kertben

Szerencsére a kialakult vészhelyzet sem szegte kertészkedő kedvüket, Kissné Balogh Krisztina megbízott tagintézmény-vezető és kertvezető idei tevékenységeikről szóló beszámolójából idézünk:

„2020 tavaszára ismét készen állt a kert a munkára, hiszen késő ősszel felszántásra került a föld. A március azonban nem várt fordulatot hozott, a járványveszély miatt elkezdődött a tantermen kívüli digitális oktatás időszaka. Ezért idén tavasszal tanulóink nem tevékenykedtek a kertben. Mivel azonban már elő volt készítve a talaj, ezért kolléganőm úgy gondolta, nem hagyja parlagon a földet, úgyhogy az idén tököt vetett a kertbe. Nagy örömünkre az ősszel ültetett fák és bokrok mindegyike megfakadt. A home office idején az iskolai dolgozók segítettek a kert fenntartásában.

A kapott iskolakerti ötletgyűjteményt minden alkalommal továbbítottuk tanulóink számára a KRÉTA adminisztrációs felületen. Akadtak olyan tanulóink, akik erre fogékonyak voltak, és az otthoni kertészkedésről is beszámoltak egy-egy fotó segítségével… „

Velük együtt mi is reméljük, hogy „ősszel ismét elkezdődhet a tényleges munka a kertben, amelybe a gyerekek is bekapcsolódnak” és gratulálunk a kitartásukhoz!