Óvodakerti jó gyakorlatok - Az Iskolakertekért Alapítvány 2019. évi pályázata óvodakertet működtető közösségek számára

Eredményhirdetés

A pályázatok elbírálásánál nagyon nehéz dolga volt az Alapítvány munkatársainak, mivel 52 érvényes és jellemzően magas színvonalú, komplex szemléletű pályázat érkezett be.

Ez nagy örömünkre szolgált, tágítva rálátásunkat az óvodakertek által nyújtott rengeteg lehetőségre, gazdagon felépíthető  életére, óvodakerti szakmai együttműködők lehetséges körére.

A pályázat elbírálásánál  a kiírásban megfogalmazott szempontokat vettük figyelembe:

• minél több és sokoldalúbb, egymásra is építő óvodakerti tevékenység megjelenítése,  mások számára is példaértékű és követhető szintű megfogalmazásban, rendszerbe foglaltan, bemutatva a tevékenységek egész évet felölelő körét, egymásra épülését, évkörös folyamatát, komplexitását;
    • a tevékenységekben a gyerekek széleskörű, aktív részvétele és kerti munkája jól érzekelhető, a fényképek ezt egyértelműen alátámasztják;
    • a kert és a tevékenységek megvalósítása a lehető legköltséghatékonyabb, legkreatívabb, leggyerekbarátabb.

A három kiválasztott nyertes intézmény

Nyeremény: a Nádland Kft. termékeiből választási lehetőség  100 000 Ft-os összeg erejéig

Nyeremény: az OÁZIS Kertészet 100 000 Ft értékű vásárlási utalványa

Nyeremény: Nagykutasi Viktor kertész minőségi kerti eszköz felajánlása 100 000 Ft összeghatárig