Bejelentkezés / regisztráció

Iskolakert-hálózatunk
Részletek a kert nevére kattintva!

ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAM

Az Agrárminisztérium, az Iskolakertekért Alapítvány, a Váci Egyházmegyei Karitász és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara saját iskolakerti kezdeményezéseik összehangolásaként országos programot indítottak 2019. januárjában.

MEGHÍVÓ - ÖKOMENZA MŰHELY - GYERMEKÉTKEZTETÉS MÁSKÉPP

A Greenpeace és a Keleti Kapu Ökotermesztők Egyesülete november 22-én ingyenes képzést szervez polgármestereknek, élelmezésvezetőknek, iskolák és óvodák vezetőinek, közétkeztetéssel és gyermekétkeztetéssel foglalkozó szakembereknek. Olyanok jelentkezését várjuk, akik szeretnék fejleszteni a közétkeztetést településükön annak érdekében, hogy több helyi, ökológiai módszerekkel termelt, egészséges étel kerüljön gyermekeink asztalára.

Időpont: 2019. november 22. péntek, 10:00 - 13:00

Helyszín: Kelep Hotel, Tokaj, Bodrogkeresztúri út 44., 3910

Hírek a Gönczyből

Még a tél beállta előtt felújítják a magas ágyásokat a debreceni Gönczy Pál Általános Iskola 6. osztályosai.

A kert kincseiből készült a süti is, almából, fügéből, dióból.

Dögéről jelentik

Az elmúlt napokban került sor az Ölbey Irén Általános Iskolában arra a faültetési akcióra, amelyet az iskolai dendrológiai kertben végeztek a gyerekek. Valamennyi osztály kiválaszthatott  egy-egy konténeres fát, amit szakszerűen elültethettek.

Faültetés a dögei iskolakertben: egy fa, egy osztály, 7 öntözőkanna

„FÖLDFORGATÓK” – Iskolakert program Nógrád megyében 2018-2021

Műhelynap III. 2019. 10.22.

Nógrádkövesdi József Attila Általános Iskola Nógrádkövesd, Kossuth út 36.

A program itt letölthető.

V. Országos Iskolakert-hálózati Találkozó

A 2019. október 4-i V. Országos Iskolakert-hálózati Találkozó “AZ ISKOLAKERTEK TERVEZÉSE TÖBBSZINTŰ MEGKÖZELÍTÉSBEN” témáját járta körül a helyszínt adó Szent István Egyetem Tájépítészeti és Településrendezési Kar budai campusán.

Szeretnénk megköszönni, hogy ilyen sokan eljöttetek!

Köszönjük a Szent István Egyetemnek és Dr. Fekete Albert Dékán úrnak  a helyszín biztosítását!

Az Iskolakertekért Alapítvány fenntartható működésének támogatása c. pályázatunkat a Nemzeti Együttműködési Alap 1200000 Ft-tal támogatta (NEA-UN-18-M-0332 sz.).

támogatásával

Adója 1%-ával támogassa az iskolakertek ügyét!